Zmiany w turystyce

Dziś jest: Wtorek, 16 lipca 2019, Imieniny: Eustachego, Marii
Promocje i ogłoszenia »

Turystyka na Świecie

2009-09-09

Zmiany w turystyce

W dzisiejszym kapitalistycznym świecie, gdzie każdy chce zarabiać jak najwięcej, konkurencja we wszystkich dziedzinach gospodarki, również w branży turystycznej, jest nieunikniona. Doskonale zdają sobie z tego sprawę wszelkie firmy, działające na rynku turystycznym.


Dotyczy to w dużej mierze branży hotelarskiej. Różnego rodzaju noclegi – pensjonaty, apartamenty czy hotele – prześcigają się w pomysłach na pozyskanie jak największej liczby klientów. Przede wszystkim chodzi tu o podnoszenie standardu, ostatnio bowiem ludzie zarabiają nieco więcej, a tym samym inne są ich oczekiwania i potrzeby. Dlatego też wszelkiej maści hotele inwestują w bardziej luksusowe pokoje – większe, lepiej wyposażone i profesjonalnie zaprojektowane.

Swoje oferty stale musza modernizować różne firmy transportowe, z których usług korzystają turyści. Konkurencja jest tu chyba najbardziej widoczna wśród linii lotniczych, które starają się proponować swoim klientom jak najlepsze ceny, zniżki i promocje. Oglądając wiadomości co rusz można usłyszeć o upadku jakichś znanych linii lotniczych bądź też o powstaniu nowych.

Podobną rotację można zauważyć w przypadku biur podróży, które wszelkimi sposobami starają się organizować najtańsze i najbardziej atrakcyjne wakacje. Stąd właśnie wzięły się wycieczki last minute. Dzięki nim można tanio dostać bilety na najbliższą podróż, których nikt dotąd nie wykupił. Wycieczki takie są szczególnie często organizowane w okresie powakacyjnym, kiedy rzadko kto decyduje się na wyjazd. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też wycieczki first minute, które z kolei funkcjonują na zasadzie starego przysłowia: „kto pierwszy, ten lepszy”. Dają one szansę na zarezerwowanie wycieczki z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, co łączy się z różnymi promocjami.

Zanim więc wybierzemy się na wakacje, warto zastanowić się, czy któraś z tych ofert nie byłaby dla nas bardziej korzystna i zdecydowanie wygodniejsza, niż samodzielna organizacja całego wyjazdu.

By new_moon
Source: http://www.webshock.com.pl/
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

fotoreportaze
Jeśli szukasz kredyt lub pożyczki na swój wymarzony i wgzotyczny wyjazd skorzystaj z oferty naszych partnerów finansowych, serwisów 7kredyt.pl oraz Internetowego Domu Kredytowego KredytHouse.pl

Sonda

Gdzie w tym roku spędzisz urlop?

W kraju, nad morzem

W kraju, nad jeziorem

W kraju, w górach

Za granicą

Najnowsze firmy w bazie

Tanie Bilety Lotnicze

Centrum Rezerwacji Lotów - tanie loty do większości lotnisk na świecie. Ponad 1000...

Bieszczady - noclegi pokoje...

Portal o Bieszczadach dla miłośników tych pięknych gór oraz dla tych co dopiero...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7travel.pl, dodaj swój e-mail:

Portal 7travel.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Współpraca z portalem 7travel.pl | Napisz do nas

Fora 7travel.pl: Hotele | Austria | Chorwacja | Grecja | Hiszpania | Turcja | Egipt | Maroko | Suwalszczyzna

© Copyright by 7travel.pl, 2009-2014