Wakacje, czas wypoczynku…i czas zapomnienia o przedwakacyjnych postanowieniach?

Dziś jest: Wtorek, 16 lipca 2019, Imieniny: Eustachego, Marii
Promocje i ogłoszenia »

Turystyka na Świecie

2009-08-20

Wakacje, czas wypoczynku…i czas zapomnienia o przedwakacyjnych postanowieniach?

Nastał czas słonecznych, długich i pięknych dni (choć akurat różnie z tym bywa przy obecnych anomaliach pogodowych bywa).


Jeśli posiadamy status studenta czy ucznia (nie kwapiącego się do sezonowych prac) to cieszymy się sporą ilością wakacyjnych dni. Jeśli pracujemy to wyczekujemy na te przyjemne dni wyznaczone przez szefa jako urlop. I ruszamy na upragniony wypoczynek, tam gdzie nas fantazja poniesie (lub gdzie nam zawartość portfela pozwoli).

Ale jeśli w okresie przed urlopowym praktykowaliśmy zdrowe odchudzanie i systematycznie pracowaliśmy nad sylwetką swojego ciała to musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które pozwolą nam nie zmarnować wypracowanego w „pocie czoła” wyglądu i kondycji.

Stosując się do poniższych porad odpowiednio zadbamy o nasze ciało, nawet podczas wakacyjnego lenistwa: należy jadać porządne śniadania. W ten sposób łatwiej będzie nam odmówić zjedzenia przeróżnych fast-foodów, poustawianych co krok w wakacyjnych kurortach. Po prostu nie będziemy tak szybko głodni jak byśmy byli pomijając śniadanie każdego ranka dobrze jest wykonać szybki zestaw ćwiczeń tzw. rozgrzewkę. Dzięki temu rozruszamy mięśnie i jednocześnie poprawi nam się samopoczucie unikajmy garbienia się! Wyprostowana, pewna siebie postura (ale oczywiście nie przesadnie – ściągnijmy łopatki i wciągnijmy brzuch – ale starajmy się wyglądać naturalnie). Po jakimś czasie można się do tego przyzwyczaić i wejdzie nam to w nawyk. Taki prosty „zabieg” może wyszczuplić nas optycznie nawet 3 do 5kg uśmiechajmy się (oczywiście też z umiarem) – jeśli samemu akceptujemy swoją prezencję to przez innych ludzi będziemy także postrzegani atrakcyjniej. Dzięki temu kilka kilogramów nadwagi nie będzie zauważalne przez inne osoby przed samym wyjściem z domu, dobrze jest posmarować się już od razu kremem z filtrem. Zyskamy ochronę przed szkodliwymi promieniami UV. Na samej już plaży, starajmy się smarować kremami co 2 godziny.

Myślę, że wypisane rady przydadzą się wszystkim tym, którzy nie chcą stracić wcześniej uzyskanych efektów regularnych ćwiczeń i np.: aby stosowane uprzednio diety odchudzające nie pozostały tylko wspomnieniem, nie poszły na marne. Przy okazji życzę udanych wypadów wakacyjnych i związanych z nimi niezapomnianych wspomnień.

Autor: Maciej Rybusiewicz aka RybaBy sylwek
Source: http://www.webshock.com.pl
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

fotoreportaze
Jeśli szukasz kredyt lub pożyczki na swój wymarzony i wgzotyczny wyjazd skorzystaj z oferty naszych partnerów finansowych, serwisów 7kredyt.pl oraz Internetowego Domu Kredytowego KredytHouse.pl

Sonda

Gdzie w tym roku spędzisz urlop?

W kraju, nad morzem

W kraju, nad jeziorem

W kraju, w górach

Za granicą

Najnowsze firmy w bazie

Tanie Bilety Lotnicze

Centrum Rezerwacji Lotów - tanie loty do większości lotnisk na świecie. Ponad 1000...

Bieszczady - noclegi pokoje...

Portal o Bieszczadach dla miłośników tych pięknych gór oraz dla tych co dopiero...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7travel.pl, dodaj swój e-mail:

Portal 7travel.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Współpraca z portalem 7travel.pl | Napisz do nas

Fora 7travel.pl: Hotele | Austria | Chorwacja | Grecja | Hiszpania | Turcja | Egipt | Maroko | Suwalszczyzna

© Copyright by 7travel.pl, 2009-2014